• Filtrite vahetus Tallinnas
  • Auto filtrite vahetus

Filtrid on väikesed, kuid olulised elemendid, millest oleneb auto normaalne töö ja sõitjate mugavus. Neid on kokku viis: salongifilter hoolitseb autos tervisliku sisekliima eest, õhufilter kaitseb mootorit tolmu- ja mustuseosakeste eest, õlifilter puhastab mootoriõli, kütusefilter tõkestab isegi kvaliteetses bensiinis olevate lisandiosakeste eraldumist, tahmafilter vähendab heitmete paiskumist keskkonda. Tahmafiltrit paigaldati varem üksnes diiselmootoriga autodele, kuid praegu võib seda näha ka bensiinimootoriga sõidukitel.

Õhufiltri, õlifiltri ja teiste filtrite vahetuse perioodilisus:

Nii nagu kõik filtrid kaotavad ka autos olevad filtrid aja jooksul oma puhastusvõime ja vajavad vahetust. Vahetusajad on kirjas juhendis, kuid tegelikult tuleb seda teha sagedamini, eelkõige siis, kui transpordivahendit kasutatakse aktiivselt ja halbades teeoludes. Esmajoones tuleb tähelepanu pöörata kütusefiltrile. Ei ole vaja oodata, kuni see on täielikult ummistunud, sest selle tagajärjel võib tekkida vajadus bensiinipumba vahetuseks või halvemal juhul kogu mootori lahtivõtmiseks ja puhastamiseks.

Teie auto kütusefiltri vahetus võib olla vajalik siis, kui:

  • mootor turtsub, töötab tõukeliselt, vibreerib;

  • võimsus on vähenenud, auto liigub vaevaliselt;

  • mootori pöörded „ujuvad“;

  • kütusekulu on suurenenud.

Need tunnused võivad viidata ka sisepõlemismootoriga seonduvatele probleemidele. Seetõttu on soovitatav nende ilmnemisel lasta autoteeninduses teha täielik diagnostika.

Õlifiltri vahetus tehakse üldjuhul läbisõidu iga 10 000 –15 000 kilomeetri järel koos mootoriõli vahetusega, õhufiltri vahetus tehakse iga 30 000 – 50 000 kilomeetri järel (vaadake transpordivahendi kasutusjuhendit). Sellest, et kätte on jõudnud aeg tahmafilter eemaldada, annab märku heitgaaside suitsususe suurenemine ja mootori maksimaalse pöörete arvu vähenemine. Salongifiltri vahetuse aja kättejõudmist tuletavad meelde autos levivad ebameeldivad lõhnad.

Autoteeninduses CARVEX saate kontrollida ja vahetada kõiki autos olevaid filtreid. Saadaval on suur valik kvaliteetseid salongi-, kütuse- ja õlifiltreid igas hinnaklassis. CARVEXi spetsialistid võivad teha ka DPFi eemaldamise või vahetuse ja ECU ümberseadistamise, et vältida süsteemis vigade ilmnemist.

Esitage päring koheselt ja saage sobiva pakkumise!