+372 600 1501

E-R: 09:00 — 18:00

Jätkades Carvex.ee veebilehe kasutamist, nõustud meie kasutajakogemuse parandamiseks mõeldud küpsiste ja nende kasutamise tingimustega.
Loe lähemalt Sain aru
piduriklotside vahetus, piduriketaste vahetus

Selleks et tagada usaldusväärne pidurdamine, on vaja õigel ajal vahetada pidurikettad ja -klotsid. Millise läbisõidu järel tuleb vahetus teha? Sellele küsimusele ei ole ühest vastust. Keskmiselt vastab piduriklotside tööiga läbisõidule 10 000 – 15 000 kilomeetrit, ketaste tööiga on kaks korda pikem.

Siiski oleneb kulumiskiirus paljudest teguritest – alates detailide tüübist ja kvaliteedist (soovitatav kasutusaeg on toodud detailil või juhendis) ning lõpetades liiklusolude ja juhtimisstiiliga. Seetõttu tuleb agressiivse sõidustiili armastajatel, kes sõidavad teedeta maastikul, piduriklotse vahetada juba 5000 kilomeetri järel, samal ajal võivad korraliku sõidustiiliga juhid, kes sõidavad magistraalteedel ja satuvad harva ummikusse, pöörduda autoteenindusse alles pärast 25 000 või enama kilomeetri läbimist.

Tänapäeva autodes on olemas andurid, mis näitavad kuluvosade seisundit, kuid neid ei maksa pimesi usaldada. Kõige kindlam meetod probleemidest teada saada on jälgida auto käitumist.

Tõenäoliselt tuleb pidurikettad ja/või -klotsid vahetada siis, kui:

  • pidurdamisel kostab ebameeldiv vilistav või kriiksuv heli;
  • pidurdusteekond on märgatavalt pikenenud;
  • pidurdamisel muutub auto liikumissuund, auto kaldub sirgjoonelisest liikumisest kõrvale;
  • piduripedaal vibreerib, „vajub läbi“ või „ujub“;
  • nivoo pidurivedeliku paagis on järsult alanenud;
  • seisupidur ei pea (seejuures on tross normaalse pinge all).

Kui ilmneb üks eelloetletud tunnustest (või koguni mitu), sõitke autoteenindusse CARVEX. Me teeme diagnostika ja vahetame kulunud osad välja või häälestame kogu pidurisüsteemi ning tagame tõhusama pidurdamise. Kõige populaarsemate automarkide jaoks on meil olemas piisavalt eri hinnaklassiga varuosi.

CARVEXi spetsialistid aitavad valida teie auto ja sõidustiili jaoks parima lahenduse, vahetavad piduriklotsid ja -kettad ning lõpuks annavad üksikasjalikud juhised uute osade sissesõitmise kohta.

Esitage päring koheselt ja saage sobiva pakkumise!

Hinnapäring